Ważne cechy luster do makijażu

Zastanawialiście się kiedyś, dlaczego w garderobach największych gwiazd filmów i w teatrach znajdują się duże, fantastycznie oświetlone lustra? Czy rzeczywiście mają one istotne znaczenie? Czy lustra do makijażu mają pewne parametry, które wyróżniają je na tle innych?

Cechy najlepszych luster do makijażu

Lustro lustru nierówne. Ważne jest to, by wiedzieć, jakie cechy są preferowane przez profesjonalistów, co oni polecają, co jest dla nich istotne. Są też takie właściwości, które lustro do makijażu posiada i świadczy to o jego wysokiej klasie. Wśród nich można wyróżnić:
– Bardzo dobre oświetlenie lustra – często są to żarówki LED, które generują światło o odpowiedniej barwie, dzięki temu dobrze widać wszystkie niedociągnięcia i ogólnie łatwo taki makijaż wykonać.
– Zmiana barwy światła – wydaje się to czymś ekskluzywnym, ale jest to istotna cecha lustra w przypadku profesjonalnych wizażystów. Można dzięki temu zobaczyć makijaż tak, jak wygląda w świetle dziennym, w sztucznym świetle sceny i na co dzień w warunkach domowych.
– Wbudowany zegarek – to doskonały patent do domu, do studia, do szkoły wizażu, wszędzie. Nietrudno zauważyć, jak dużo czasu mija podczas malowania się i taki ekstra dodatek z pewnością się doceni.

Domowa toaletka

Przez wiele lat, końca XX wielu i początków XXI toaletki zostały zapomniane przez użytkowniczki. Obecnie wracają do łask. Przestałyśmy się malować w łazienkach, dbamy o nasz wygląd, a pomaga nam w tym odpowiednie lustro do toaletki. Dawniej nie sposób było osiągnąć wystarczające oświetlenie przy tym meblu. Dziś natomiast często wykorzystywane jest w montażu lustro z żarówkami. Może być takie z wbudowanym włącznikiem, regulacją jasności lub zapalane osobnym przyciskiem. Nie ma to większego znaczenia chodzi przede wszystkim o wygodę użytkowniczki. Dodatkowym elementem może być wbudowane lustro powiększające. Czasami bardzo się przydaje, gdy chcemy jakiś element makijażu wykonać z dużą dokładnością bądź gdy na twarzy pojawia się mikroskopijnej wielkości niedoskonałość, której chcemy się lepiej przyjrzeć.
Gdy wciąż mało bajerów, ciekawym pomysłem jest wbudowany moduł Bluetooth, dzięki niemu z łatwością odtworzycie muzykę z własnego telefonu, a dźwięk będzie znacznie lepszy z wbudowanych głośników. Tym sposobem można też słuchać audiobooków. Cena takiego lustra będzie nieco wyższa, ale jeśli robienie makijażu jest ważną czynnością, na którą poświęcamy więcej czasu, to naprawdę warto w nie zainwestować!

Lustro w wersji mini

Malując się przy toaletce lub w dowolnym innym miejscu czasem potrzebujemy też lusterko do makijażu. Zazwyczaj ma ono funkcję powiększającą w różnej skali, najczęściej powiększenie wynosi 10x. Obecnie na rynku mamy do wyboru wiele tego typu luster, w różnym zakresie cenowym i z różnymi dodatkowymi funkcjami. Najczęściej wybierane są podświetlane żarówkami LED działające na baterie. Dzięki temu łatwo je zabrać ze sobą nawet w dalszą podróż. To ważne, bo w hotelach nieczęsto można spotkać się z dobrym lusterkiem, przy którym makijaż można wykonać z odpowiednią precyzją. Istotna jest też możliwość ustawienia go pod dowolnym kątem i solidność wykonania. Takie lusterka powinny mieć chromowaną, stabilną podstawę. W przypadku wykorzystywania go w łazience, nie tak szybko ulegnie zniszczeniu przez działanie wody. Niektóre lusterka do makijażu mają w podstawce pojemniczek na drobne przedmioty – otwarty lub zamknięty. Jest to użyteczna opcja dla pań, które mają swoją ulubioną biżuterię na co dzień lub noszą np. obrączkę – odkładanie takich małych rzeczy w to samo miejsce ułatwi ich odnalezienie każdego poranka.