Jak wykonać dobry makijaż ślubny krok po kroku?

Jak wykonać dobry makijaż ślubny krok po kroku?

Aby przygotować odpowiedni makijaż ślubny należy zastosować się do kilku kroków, takich jak przygotowanie skóry, aby wyglądała promiennie, podjęcie decyzji, kto zrobi makijaż ślubny i wybranie czasu na próbną aplikację (lub dwie). Makijaż ślubny obejmuje również naukę prawidłowego nakładania makijażu, który najlepiej pasuje do Twojej cery. Zacznij teraz, poznając tajniki osiągania celu końcowego – promiennej twarzy, która pasuje do ciebie, czyli rumieniącej się narzeczonej.

1. Przygotuj swoją skórę

Niezależnie od tego, czy robisz makijaż samodzielnie, czy nie, w dniu ślubu umyj twarz i użyj lekkiego kremu nawilżającego. Jakakolwiek była twoja rutyna, teraz nie czas na jej zmianę. Jeśli jednak złuszczasz skórę, trzymaj się z dala od szorstkiego szorowania i wybierz łagodny środek złuszczający. Jeśli masz skazy, nałóż na nią trochę Visine, ale w przeciwnym razie zostaw to w spokoju. Skoncentruj się na czystej i miękkiej palecie, której potrzebuje Twój makijaż, aby uzyskać naturalnie wyglądającą, piękną skórę.

2. Nałóż bazę pod podkład

Wiedz, że baza jest wymagana. Od momentu rozpoczęcia makijażu do pożegnania z gośćmi wiele się wydarzy. Używanie bazy przed nałożeniem makijażu pomoże utrzymać go podczas tańca, płaczu i opiekania. Prawdopodobnie nadal będziesz potrzebować okazjonalnych poprawek, ale będą one znacznie rzadsze. Dodatkowo podkład pomoże wygładzić drobne linie i zmarszczki oraz ukryć otwarte pory.
Zużyj niewielką ilość po nawilżeniu, ale przed nałożeniem podkładu. Rozprowadź równomiernie na twarzy i powiekach, aby stworzyć gładką podstawę dla wszystkiego, co nadejdzie.

3. Nie zapomnij o odpowiednio dobranym podkładzie

Następnie zastosuj podkład a po jego nałożeniu poczekaj, aż wyschnie lub utwardzi się. Jednym z największych błędów, jakie możesz popełnić podczas nakładania makijażu, jest brak czasu na wyschnięcie każdego kroku. W razie potrzeby przełącz suszarkę na najchłodniejszy tryb i nakieruj strumień powietrza na twarz zanim przejdziesz od jednego kroku do drugiego.
Jeśli masz chłodny odcień cery, poszukaj podkładu z różową, czerwoną lub niebieską bazą.
Jeśli masz ciepły odcień, użyj podkładu z żółtą lub złotą podstawą.

Aby ustalić, czy odcień jest odpowiedni, zanurz końcówkę w podkładzie i nałóż ją na środek dolnej linii żuchwy. Jeśli zniknie, jest właściwy.
Nałóż podkład cienkimi warstwami, zaczynając od środka twarzy i mieszając na zewnątrz za pomocą pędzla do podkładu. Nie chcesz żadnych widocznych linii, więc zwróć szczególną uwagę na wtapianie się pod szczękę i szyję. Podczas gdy podkład został zaprojektowany w celu wyrównania odcienia skóry, korektory są zaprojektowane do ukrywania rzeczy, takich jak przebarwienia i cienie pod oczami. Jeśli zastosujesz go przed założeniem podkładu, rozetrzesz go podczas pracy nad nakładaniem podkładu. Aby zakryć czerwone obszary lub cienie, nałóż korektor po podkładzie. Użyj pędzlala, aby rozprowadzić korektor w płynie o tym samym odcieniu lub jeden odcień jaśniejszy niż odcień skóry wzdłuż obszarów problematycznych. Następnie wklep pędzel po skórze, aby rozprowadzić korektor. Jeśli nie jest wystarczająco wymieszany, zanurz końcówkę gąbki do makijażu w wodzie i przesuń korektor na zewnątrz.

4. Wykonturuj twarz

Zastosuj rozświetlacz, który ma na celu zwiększenie niektórych rysów twarzy, takich jak oczy, oraz dodanie zarówno blasku, jak i młodzieńczego zroszonego wyglądu. Użycie go w zbyt dużej ilości lub zastosowanie preparatu z połyskiem lub brokatem to przepis na katastrofę fotograficzną, więc warto uważać z rozświetlaczami do twarzy. Występują zarówno w postaci płynnej, jak i proszku.
Zastosuj odpowiedni sposób konturowania. Możesz użyć kremowego różu zamiast pudrowego lub zastąpić bazę pudrem. Jeśli zdecydujesz się na użycie różu w proszku, najpierw użyj półprzezroczystego proszku, aby sprawdzić bazę i kontrolować połysk. Proszek jest jednym z tych przypadków, kiedy mniej znaczy absolutnie więcej. Użyj średniej wielkości pędzla, aby delikatnie odkurzyć czoło, boki nosa i brodę.

5. Już prawie koniec

Nadaj kolor swoim oczom dzięki cieniom i eye-linerowi. Eksperci weselni na ogół nie zalecają mrocznego, dramatycznego oka, zamiast tego wybierają kredki do oczu w kolorach innych niż czarny, jaśniejsze lub stonowane cienie do powiek uzupełniające kolor oczu oraz rozświetlacze, dzięki którym oczy wyglądają na duże. Wypróbuj brązowe, szare i zielone kredki do oczu i nałóż je na górne i dolne powieki, aby zwrócić uwagę na oczy. Stosowanie kremowego cienia do powiek będzie trwać dłużej i najlepiej stosować go na powiekach, podczas gdy puder najlepiej zagniata oko. Użyj rozświetlacza w kącikach oczu i pod brwiami.
Dodaj tusz do rzęs i wyszczotkuj brwi. Jeśli nie nosisz regularnie sztucznych rzęs, dzień ślubu nie jest dniem, w którym można zacząć.Zamiast tego upewnij się, że masz dobrą lokówkę, zwiększający objętość i przedłużający tusz do rzęs.

6. Odpowiednie usta to wisienka na torcie

Twoje usta, podobnie jak cera, również muszą być nawilżone, aby nie były suche lub popękane. Aby tego uniknąć, użyj nawilżacza do ust i pozwól mu wchłonąć kilka minut przed nałożeniem koloru. Wybierz kolor, który uzupełnia Twój róż do policzków. Po nałożeniu pomadki unikaj zaciskania warg, ponieważ może to spowodować, że Twój uśmiech będzie wyglądał na skrzywiony.