Poważniejsza randka – poważniejszy makijaż wieczorowy krok po kroku

Kiedy zbliża się poważniejsza randka – makijaż z wyższej półki

Zostało Ci niedużo czasu na randkę, którą stresujesz się już niemal od wczoraj. Przecież nie wiesz, czy zrobisz dobre wrażenie, bo zawsze możesz się ubrudzić akurat na tym spotkaniu, głupio się zaśmiać, nagle makijaż Ci się rozmaże itd. Nie warto tak panikować, bo kiedy mamy nadmiar takich myśli, to może o tym nie wiesz, ale podświadomie pozwalasz czynom, by tak się stało. Nie warto być ani panikarą, ani zbyt pewną siebie osobą. Wszystko w granicach rozsądku, to samo tyczy się makijażu na taki wieczór i Twojego stroju.. Większości z nas kojarzy nam się to z makijażem jak u profesjonalnej wizażystki, albo ze strojem jak na wybiegu. Nic bardziej mylnego. Ty nie musisz udawać gwiazdy (choć sama możesz się tak jak najbardziej poczuć), a on nie musi udawać księcia. Najważniejsze jest to, by pokazać się już na samym początku, kim naprawdę jesteśmy, a nie zrobić wszystko, by się przypodobać. Jeżeli chodzi o wygląd, to oczywiście nie mówimy tu o dresie, oraz o zwyczajach w Twoim życiu, które warto omówić później. Proste: Wyluzować, postarać się wyglądać elegancko i z klasą, być sobą! Strój strojem, ale co jeśli nie wiemy jak zrobić make up wieczorowy? Wskazówki znajdziesz poniżej.

Włącz muzykę i się zrelaksuj – to tylko (albo aż) makijaż wieczorowy krok po kroku!

Patrzysz na zegarek – dwie godziny. Myślisz sobie: spoko, mam dużo czasu mówi tak niemal co druga kobieta, a i tak wychodzi na to, że na końcu się stresują, bo przed chwilą były dwie godziny, a teraz minuty! Aby ułatwić Ci zadanie, po pierwsze: Usiądź wygodnie przed lusterkiem, wyjmij kosmetyczkę i włącz swoją ulubioną playlistę. Muzyka motywuje Cię do sprzątania, malowania, prasowania, a nawet gotowania i przyśpiesza proces obowiązków. Lepiej z góry założyć więcej czasu niż planujesz, bo nie będziesz musiała się stresować czasem. Myślisz: Jak wykonać makijaż wieczorowy krok po kroku? Nie będzie to długa lista, a wręcz przyjemna dla oka i do wykonania.

 • Krok 1: Oczyść skórę płynem micelarnym, bądź tonikiem, ponieważ pielęgnacja skóry przed nałożeniem makijażu jest ważna, a wręcz najważniejsza. Poczekaj aż płyn wchłonie, około dwie minuty.
 • Krok 2: Użyj gąbeczki lub blendera i rozprowadź podkład. Następnie postaraj się go wklepywać bardzo równomiernie, po to, by nie powstały smugi i niedociągnięcia na Twojej twarzy. Pamiętaj o brodzie i o uszach, a jeśli to będzie konieczne, również o szyi.
 • Krok 3: Korektor w płynie (który musi być jaśniejszym odcieniem, niż podkład), nanieś pod oczy.
 • Krok 4: Niewielką ilość pudru zaaplikuj na skórze, należy go rozprowadzać kolistymi ruchami.
 • Krok 5: Tym razem użyj ciemnego korektora, skupiając się na żuchwie, skroniach oraz nad kościami policzkowymi. Należy zrobić przy nich kreski za pomocą aplikatora. Natomiast jasnym korektorem pod oczami, pod nosem i na czole.
 • Krok 6: Dużym pędzlem dokładnie przypudruj twarz. Należy to zrobić ponownie, by zakryć płynny korektor i zakryć niedoskonałości jeszcze bardziej precyzyjnie.
 • Krok 7: Użyj rozświetlacza przy kościach policzkowych, przy skroni, oraz niewielką ilość na czole, a dodatkowo możesz również przy obojczykach.
 • Krok 8: Bronzerem oprósz policzki.
 • Krok 9: Podkreśl brwi cieniami do brwi lub kredką, następnie zastosuj wosk kosmetyczny.
 • Krok 10: Na górne załamanie powiek, zastosuj cień w brązowym odcieniu. Natomiast cieniem z ciemniejszym brązem, pomaluj linię nad górnymi rzęsami. Zrób to samo, zmieniając jednak kolor na grafitowy.
 • Krok 11: Zewnętrzne kąciki powiek pomaluj cielistym cieniem.
 • Krok 12: Zastosuj czarny eyeliner do linii wodnej dolnej i górnej. Następnie wytuszuj rzęsy dolne i górne, pamiętając, aby je odpowiednio rozdzielić.

Gotowe! Powodzenia!