Wygoda jest ważna, a wręcz bardzo! Łatwy makijaż krok po kroku!

To, co wydaje się trudne i czasochłonne, nie zawsze takie jest!

Każda kobieta marzy o tym, aby idąc do pracy, nie musiała się poświęcać tyle czasu makijażowi, tylko więcej spać. Ale przecież nie możesz się pokazać z worami pod oczami oraz niezliczoną ilość wągrów, bądź też innych niedoskonałości! A nie ukrywajmy – jak go nie ma, to czujemy się mniej atrakcyjniejsze, zwłaszcza, że wtedy nagle ktoś myśli, że jesteś chora, albo masz wrażenie, że zwracasz na sobie uwagę. W domu jednak możesz sobie pozwolić na większą swobodę i nie nosić makijażu nawet przez tydzień, bo to jednak Twój azyl, w którym zazwyczaj robisz to, na co masz ochotę. A co najważniejsze: Nikt nie skomentuje tego, że jesteś chora, Ty nie przewrócisz oczami i nie poczujesz się mało atrakcyjna. Kocyk i film się liczy! Nie zdajesz sobie sprawy, w jaki prosty sposób możesz ułatwić swoją codzienność poprzez prosty makijaż, a jednocześnie podkreślający Twoją urodę. Nie jest to takie czasochłonne i naprawdę nie musisz nakładać tony makijażu do tego tricku, zwłaszcza, że przy tym Twoja cera nie oddycha tak samo, a większa naturalność też jest na plusie. A zatem pozostaje pytanie: Jak zrobić łatwy makijaż krok po kroku?

Mniej znaczy więcej! Łatwy makijaż krok po kroku!

Ilość wskazówek może Cię nieco zniechęcić, ale skoro któraś z Was nawet nie zna za bardzo podstaw, warto przedstawić wszystko szczegółowo.

  1. Wiele kobiet tego nie robi, ale trzeba przed nałożeniem makijażu odpowiednio przygotować cerę. To od tego momentu zależy, jak makijaż utrzyma się na skórze oraz przez jaki czas. Jeżeli masz zwykły tomik, to przemyj nim twarz, a następnie nałóż na cerę emulsję, która nadaje blask cerze, oraz ma dodatkowe funkcje przeciwstarzeniowe.
  2. Nie należy jednak nakładać makijażu od razu. Musisz odczekać parę minut (2-3 min), aż emulsja się wchłonie.
  3. Nadszedł moment na podkład. Jest on oczywiście dowolny, ale jeśli chcesz poświęcić makijażowi krótszy czas, to postaw na bardziej kryjący. Rozprowadź go po twarzy najlepiej gąbeczką, która bardziej schludnie i precyzyjnie wyrównuje makijaż. Podstawą jest to, aby nie rozetrzeć podkładu, a delikatnie wklepywać, gdyż nie zostawia dzięki temu po sobie smug.
  4. Gdy skończysz nakładać podkład, użyj korektora, oczywiście wszystko musi być pod Twój kolor skóry. Jeżeli masz jakieś pojedyncze niedoskonałości, typu: pryszcz, cienie pod oczami, zaczerwienienie, to nałóż na to miejsce niewielką ilość korektora. Do tego oczywiście, tak samo jak do podkładu, należy użyć gąbeczki i delikatnie wklepywać.
  5. Teraz oczy. Zanim zaczniesz skupiać się na cieniach, musisz nałożyć bazę pod cienie po prostu palcem i delikatnie rozprowadzić Musi być to niewielka ilość, opcjonalnie możesz wybrać korektor, ale baza nadaje cieniom większej trwałości.
  6. Całą twarz przypudruj pudrem transparentnym. Niewielką ilość warto nanieść również na powieki. Następnie dla lepszego efektu, warto dodać rozświetlacz na całą powiekę, warto podkreślić również dolną linię rzęs, dla optycznego powiększenia oka.
  7. Policzki podkreśl różem. Nie jest do tego potrzebny bronzer, ale jeśli lubisz kontury, to możesz go dodać. Delikatniejszym efektem jest sam róż, a na kości policzkowe nanieś rozświetlacz, który podkreśli Twoją twarz, nadając jej blasku.
  8. Usta wystarczy podkreślić uniwersalnym błyszczykiem, a dla podkreślenia oczu, warto dodać czarną kredkę! Należy rozetrzeć ją pędzlem, a najlepiej takim, którego używasz do brwi. Gdy wykonasz cienką linię na powiece, warto wspomnieć, iż idealnie podkreślają rzęsy, które najlepiej wytuszować tuszem do rzęs takim, jakim lubisz. Dla powiększenia oka, warto skupić się również na dolnych rzęsach.