Trening odchudzający ze skakanką – ćwiczenia na brzuch i boczki.

Ćwiczenia wykonywane przy użyciu skakanki to idealny trening wzmacniający, jak również umożliwiający pozbycie się zalegającej tkanki tłuszczowej. Kształtowanie sylwetki podczas skakania daje widoczne, szybkie i długotrwałe efekty. Dzięki odpowiednio dobranym i wykonywanym ćwiczeniom możliwe jest wymodelowanie brzucha, jak również wysmuklenie talii. Jak korzystać z tego rodzaju sprzętu sportowego? Skakanka na brzuch i boczki – kilka przykładowych ćwiczeń.

Jak prawidłowo przeprowadzić trening ze skakanką?

Aby trening był skuteczny, przyjemny i przede wszystkim bezpieczny należy zapoznać się z kilkoma ważnymi zasadami aktywności. Wykonując trening należy zadać o podłoże, które zapewni stabilne podparcie dla stóp i całego ciała. Warto wykorzystać teren o miękkim, o amortyzującej powierzchni, matę treningową czy dywan. Ważnym jest również antypoślizgowość podłoża, dobre obuwie i wygodny strój. Wykonując trening należy także dobrać odpowiedni czas ćwiczenia, technikę skakania oraz ilość powtórzeń, dostosowana do własnych możliwości i sprawności fizycznej.

Skakanka na brzuch i boczki – kilka przykładowych ćwiczeń

Ruch i aktywność przy użyciu skakanki to idealne rozwiązanie na szybką utratę masy ciała. Prawidłowo dobrany plan treningowy pomoże skutecznie zgubić zwisający brzuszek, jak również pozbyć się niechcianych boczków. Regularne ćwiczenia pozwolą ukształtować oraz wzmocnić mięśnie proste i skośne brzucha, jak również ukształtować całe ciała.
Wśród skutecznych i pożądanych ćwiczeń znajdują się:
– rozgrzewka – swobodne podskoki w formie zabawy. Jej celem jest pobudzenie organizmu do wysiłku, jak również zmotywowanie wszystkich partii ciała do działania.
– trening prawidłowy – ćwiczenia wykonywane w seriach trwających około 3 minuty każda. Skakanie obunóż, skoki z unoszeniem naprzemiennym nóg – kolana wysoko, utrzymując kąt prosty pomiędzy udem a podudziem. Każda seria przedzielona minutowym odpoczynkiem, dla bardziej zaawansowanych odpoczynek powinien być aktywny – mogą to być ćwiczenia w formie brzuszków, skłonów czy „grzbietów”. Warto podczas odpoczynku odciążyć nogi.
– trening ciągły – to kolejny sposób na skuteczne odchudzanie i modelowanie ciała. Podczas aktywności należy nieprzerwanie skakać na skakance, zmieniając technikę podskoków. Aktywność należy wykonywać w czasie 20-30 minut.
– ćwiczenia rozluźniające – rozciąganie, uspokojenie i wyciszenie całego organizmu.