Trening interwałowy wykonywany w domu – ćwiczenia na brzuch.

Odchudzanie w domu to dobry sposób na swobodne ćwiczenia, dostosowanie ich intensywności do własnych możliwości, jak również wykonywanie treningu w dogodnym czasie i momencie. Jaki trening warto wykonywać, aby spalić niechcianą tkankę tłuszczową? Czym jest trening interwałowy? Jakie ćwiczenia interwałowe na brzuch w domu można wykonać bez przeszkód? Na co zwrócić uwagę podczas wykonywania aktywności?

Trening wykonywany we własnym domu

Ćwiczenia, które można wykonać we własnym domu przynoszą wiele korzyści i zadowolenia. Warto dobrać aktywność, która zmęczy organizm, jednocześnie dostarczając przyjemnych wrażeń. Podczas treningu można słuchać ulubionej muzyki, jak również wykorzystać wiele akcesoriów i dodatkowych przyrządów. Ruch wykonywany cyklicznie i regularnie pomoże wyrzeźbić i wymodelować brzuch i inne partie ciała.
Jednym ze skutecznych sposobów na płaski brzuch jest trening interwałowy. Na czym on polega? Jakie ćwiczenia interwałowe na brzuch dadzą widoczne efekty?

Ćwiczenia interwałowe na brzuch w domu.

Aktywność w formie interwałowej to zmuszenie organizmu do ciężkiej i intensywnej pracy. Tego rodzaju technika sportowa umożliwia szybkie i efektywne chudnięcie, jak również kształtowanie wydolności, wytrzymałości i ogólnych cech fizycznych.
Przykładowymi ćwiczeniami interwałowymi na brzuch, które można wykonać w zaciszu własnego domu są m.in..:

  • unoszenie nóg z pozycji deski – ćwiczenia wykonywane w seriach, przeplatanych aktywnym odpoczynkiem. Przykład: 30 powtórzeń w pozycji plank, odpoczynek 10 sekund rowerek w leżeniu na plecach – serię należy powtórzyć kilkukrotnie.
  • wspinaczka górska – z pozycji podporu przodem – ręce oparte o podłoże, stopy w podporze na palcach, kolana lekko ugięte nad podłogą. Podciąganie kolan pod klatkę piersiową. Ruch imitujące wspinaczkę. Ćwiczenie wykonywane przez 30 sekund, przeplatane 15 minutowym odpoczynkiem w formie luźnych przeskoków.
  • wykonywanie skłonów brzucha w seriach. Brzuszki proste – 30 sekund, odpoczynek w formie unoszeń grzbietu – 15 sekund, brzuszki skośne – 30 sekund, grzbiety skośne – 15 sekund, „krokodylki – 30 sekund,

Podczas wykonywanie treningu interwałowego należy zwrócić szczególną uwagę na własną kondycję, zdrowie, umiejętności i możliwości. Dopasować intensywność i czas ćwiczeń do własnych potrzeb i stopnia zaawansowania.