Początkujący makijaż – jak zrobić idealne kreski?

Idealny makijaż oka istnieje!

Mazanie oka po raz dziesiąty, czujesz, że masz tego serdecznie dość…No bo ile razy można być przy lustrze i ciągle poprawiać głupią kreskę na oku? Aż jego kącik jest czerwony i prosi się o to, by przestać, jednak Ty nie odpuszczasz. Patrzysz na inne zdjęcia koleżanek, celebrytek na instagramie i zazdrościsz im tego talentu, że mają idealnie pomalowane usta, twarz, cienie, brwi, rzęsy, a przede wszystkim te kreski! Zastanawiasz się jak one to robią? Przede wszystkim musisz wiedzieć, że zanim się tego nauczyły, to dużo próbowały w praktyce. Zdjęcia, czy też relacje w internecie są idealne, ponieważ nikt z nas przeważnie nie wstawia zdjęć, które wyglądają nieestetycznie i niedokładnie. Inni robią tak samo jak Ty, chcą się dzielić tym, co wygląda dobrze, a nie strasznie. Dochodząc do konkretów, które uratują większość kobiet: jak zrobić idealne kreski, jak zrobić idealne kreski eyelinerem?

Potraktuj to na samym początku jako zabawę, a będziesz zadowolona

Zanim poznasz wskazówki, warto skupić uwagę na podstawach.Jeżeli czujesz irytację i złość, bo właśnie miałaś wyjść z kumpelą na miasto, nie próbuj ich robić w momencie, kiedy się spieszysz! To zmusza Cię do szybkiego, idealnego efektu, który nie przychodzi niestety od tak, jeśli wcześniej nie poświęciłaś na to czasu. Na takie dni, kiedy idziesz do pracy, na uczelnię, na spotkanie, zrób makijaż który zazwyczaj wykonujesz. Istotne jest to, aby dobrać odpowiedni pędzel dla siebie. Może Ci się to wydawać zabawne, ale przecież każdy ma swój typ kosmetyku, a nawet jego kształt, bo wbrew pozorom ma on duże znaczenie! Od niego zależy czy kreska wyjdzie dobrze pod względem długości, czy jednak nie, dlatego na rynku jest ich kilka do wyboru. Rodzaje eyelinera:
– W pisaku – Jest dobry dla osób, które zaczynają malować kreski. Łatwo się aplikuje i zmywa.
– W słoiku – Posiada gęstą konsystencję i nakłada się go pędzelkiem. Możesz użyć swojego lub tego, który masz dołączonego do zestawu. Jest to wygodne, ponieważ Ty sam wybierasz jaki kształt kresek wolisz.
– W sztyfcie – Idealny do podkreślania linii rzęs, lecz trudno nim namalować precyzyjne i cienkie kreski.

Eyeliner – jako jeden z dwóch rozwiązań schludnych kresek

Oprócz tego istnieje również kredka do kresek. Jak wykonać?
– Możemy stosunkowo łatwo nanosić poprawki, więc nie krępuj się dążyć do tej, która Ci się spodoba. Jest ona o tyle wygodniejsza, że nie musisz rozmazywać pół twarzy, by ją zmazać, lecz możesz przetrzeć niedociągnięcia nawet palcem. Eyeliner jest już dla osób, które mają już do tego rękę, dlatego kredka, bądź eyeliner w żelu są dobrym rozwiązaniem, jeśli właśnie zaczynasz przygodę z malowaniem kresek. Kredka nie zastyga tak szybko, a do tego będziesz mieć efekt bardziej delikatny i precyzyjny. Musisz jedynie delikatną linię lekko rozblendować pędzelkiem, aby nasze spojrzenie było delikatniejsze i miększe. Brąz w przeciwieństwie do czerni odmładza oko.

Jak zrobić ładne kreski eyelinerem?

Dla początkujących, warto zacząć od narysowania konturu kreski cieniem, a na nią dopiero nałóż eyeliner. Istotne jest wygodne położenie dłoni i łokcia, ponieważ drżenie i brak ustabilizowania rąk, doprowadzi do niechcianego efektu. Większość kobiet chwali sobie rozwiązanie narysowania linii wzdłuż zamkniętej powieki, do momentu zewnętrznego kącika oka. Otwórz oko i dorysuj linię w zewnętrznym kąciku, następnie przeciągnij ją do skroni.

Na co dzień sprawdzi się delikatna kreska, bez ,,ogonków’’ w kolorze brązowy m, granatowym, a na ważne wydarzenia odważniejsze, przeciągnięte kreski w intensywnej czerni.