Najlepsze ćwiczenia na triceps

Triceps to jeden z trzech głównych elementów dużych ramion i bicepsa, więc jak go prawidłowo ćwiczyć, aby skutecznie rosły i było widać efekty?
Zacznijmy od tego, że triceps składa się z mięśni trójgłowy ramienia, dla pełnego zrozumienia triceps jest tylnią częścią ramienia.
I jest on równie ważny, a nawet ważniejszy niż biceps.
Warto mieć na uwadze, że triceps jest mięśniem który nie trudno o kontuzję, dlatego warto w tym przypadku robić (na sam początek) od 2-3 jednostek treningowych w tygodniu, pamiętajmy także o odpowiedniej regeneracji naszych mięśni, jednak to później zacznijmy od tego jakie ćwiczenia warto wykonać.

Treningi na triceps

triceps jak ćwiczyć?” to bardzo często wpisywana fraza do przeglądarki, więc omówmy jak to prawidłowo robić.
W kategorii najlepszych ćwiczeń na triceps na pewno kwalifikują się dipy czyli inaczej mówiąc szwedzkie pompki, czy też ugięcia i wyprosty ramion.
Dobrze jest to ćwiczenie wykonać na krześle (jeśli oczywiście ćwiczymy w domowych warunkach) od 2-3 serii po 12-14 powtórzeń powinno w zupełności wystarczyć aby zaobserwować efekty po regularnych treningach.
Innym ciekawym ćwiczeniem na triceps, jest unoszenie ciężarku nad głową i opuszczanie go pod kątem 90 stopni, jednak podczas wykonywania tego treningu napotkamy ból tricepsu po wykonaniu pewnej ilości powtórzeń i kiedy zaczniemy odczuwać takowy ból powinniśmy NATYCHMIAST przerwać.
Odwrotne pompki to kolejne świetne ćwiczenie aby nasz triceps rósł coraz bardziej, tutaj dowiemy się więcej na temat tego właśnie ćwiczenia – https://uroda.abczdrowie.pl/odwrotne-pompki#:

Regeneracja

Regeneracja po treningu jest bardzo ważna aby nie nabawić się kontuzji i teoretycznie czy nabawimy się kontuzji czy nie zależy dużo od naszej rozgrzewki to jednak regeneracja po treningu też ma duży wpływ jak będziemy się czuć następnego dnia i tutaj najprostszym sposobem na zakwasy po treningowe jest zimny prysznic (następnego dnia rano), możemy również udać się do spa, czy też na specjalny masaż który pomoże rozluźnić nasze mięśnie, oraz je wymasować, przez co na pewno poczujemy się lepiej.