Jak poprawić kondycję cery w domu?

Cera jest narażona na różne podrażnienia i zabrudzenia, bo ma na nią wpływ wiele czynników zewnętrznych i wewnętrznych. Może ją podrażnić zimne powietrze, mocne słońce, smog w powietrzu, przez to może się ona stać ziemista, wysuszona lub wręcz przeciwnie mocno przetłuszczona. Dlatego trzeba o nią dbać jak najlepiej, korzystając z dostępnych w drogerii kosmetyków i urządzeń kosmetycznych. Można też zrobić sobie kosmetyki w domu, jeśli tylko ma się do tego odpowiednie składniki.

Oczyszczanie twarzy domowymi sposobami

Aby w właściwy sposób zadbać o swoją cerę, najpierw trzeba ją porządnie oczyścić. Chcąc to zrobić domowymi sposobami, trzeba przygotować sobie ziołowy tonik do cery tłustej. Jak sama nazwa wskazuje, taki tonik przygotowuje się na bazie wywaru z ziół, zwykle zioła te każdy posiada w swoim domu. Zioła od lat są stosowane do naturalnego oczyszczania twarzy, można korzystać z różnych ziół, bo wiele z nich ma właściwości oczyszczające.

Jakie zioła nadają się na tonik oczyszczający?

Aby przygotować tonik oczyszczający w swoim domu, trzeba zaopatrzyć się w lawendę, rumianek, tymianek i ogórecznik, oczywiście wszystkie te zioła powinny być w suszonej wersji. Wszystkie zioła należy zalać ciepłą wodą, ale nie powinien to być wrzątek, bo wtedy zioła stracą swoje właściwości zdrowotne. Zalane zioła należy przetrzymać przez noc w ciemnym miejscu, a rano wywar z nich przelać najlepiej do szklanej butelki w ciemnym kolorze. Potem można już przemywać twarz tonikiem ziołowym za pomocą wacika.

Właściwości zdrowotne dla cery

Tonik ziołowy zapewni cerze odświeżenie, oczyszczenie, pozwoli też pozbyć się nadmiaru sebum ze skóry, co sprawdzi się szczególnie w przypadku skóry bardzo tłustej. Tonik ten można stosować przez cały rok, jest on doskonałą bazą pod makijaż, a także można nim myć twarz po zmyciu makijażu. Zioła mają wiele właściwości zdrowotnych dla cery, stosuje się w postaci kosmetyków w różnych salonach kosmetycznych. Warto więc na taki domowy tonik się skusić.