Bodypainting – jak zrobić pierwsze kroki? Bodypainting krok po kroku

Bodypainting krok po kroku, czyli krótki przewodnik po tym jak przygotować się do malowania ciała, które może być naprawdę inspirującym zajęciem. Jeśli jest to coś, czego wcześniej nie robiłeś, to gwarantuję Ci, że kiedy zaczniesz, nie będziesz chciał przestać! Zapraszam do krótkiego poradnika bodypainting krok po kroku

Bodypainting krok po kroku – Jakie farby powinienem stosować?

Każdy ma swoje osobiste preferencje dotyczące farb do ciała, tak samo jak w przypadku malowania twarzy, a większość ludzi zaczyna od pędzla i gąbki. W przypadku malowania ciała bardziej miękkie farby dają o wiele bardziej równomierne pokrycie i mieszają się ze sobą lepiej niż twardsze farby. Uwielbiam Superstar i Mehron za pokrycie dużych obszarów, ale nadal wracam do Global i DFX, aby uzyskać informacje o liniach i szczegółach, ale jeśli mam być szczera, moje wybory są w dużej mierze oparte na kolorach, których chcę używać. Będziesz też musiał pomyśleć o zdobyciu większych pędzli, jeśli jeszcze ich nie masz, a także kilku pędzli do mieszania.

Jak zacząć?

Jeśli chcesz rozpocząć malowanie ciała, ale nie masz pewności co do pomysłów, wybierz postać z Halloween i pnamaluj ją! Wybierz coś, czego możesz użyć, aby wypromować się na Halloween! Joker to klasyk i będzie nie tylko świetnym początkiem, aby zacząć bodypainting krok po kroku, ale będzie doskonałym dodatkiem dodatkiem do portfela malowania twarzy. Wymyślanie własnych postaci może być naprawdę trudne, gdy nie masz motywu do malowania (nienawidzę tego uczucia, gdy każę komuś usiąść i mówi „namaluj cokolwiek!”). Jeśli zastanawiasz się nad rozpoczęciem malowania ciała, ale jesteś niepewny, chcę, abyś znalazł chętnego przyjaciela lub członka rodziny i pomalował ich jako Jokera. Możesz początkowo nie czuć się pewnie, ale podobnie jak wiele innych rzeczy, kiedy zaczniesz, będziesz się zastanawiać, czym się tak martwiłeś.

Kompozycja

Właśnie dlatego uważam, że Joker to dobry początek. Naprawdę ważne jest, aby pomyśleć o formie ciała i tym, jak wpłynie to na wybory projektowe w malowaniu ciała, a malowanie odzieży może być naprawdę pomocnym ćwiczeniem, nie tylko w kompozycji, ale także w myśleniu o cieniach i pasemkach oraz tworzeniu czegoś wyglądającego bardziej jak w 3D. Pomyśl także o strukturze mięśni oraz naturalnych kształtach i konturach ludzkiego ciała. To naprawdę dobre ćwiczenie w zrozumieniu kompozycji, pomoże w projektowaniu innych elementów i może być naprawdę przydatne, jeśli zdecydujesz się malować projekty cosplay lub zombie itp. Kolejnym naprawdę dobrym ćwiczeniem w zakresie kompozycji, szczególnie jeśli chcesz namalować coś bardziej ilustracyjnego, jest spojrzenie na heraldykę i wzory tatuaży. Wybierz motyw i zastanów się nad rozmieszczeniem obrazu, jakie aspekty są ważniejsze, jak wypełnić martwą przestrzeń.
Dla mnie bodypainting malowanie ciała działa najlepiej, gdy wiesz, dlaczego decydujesz się malować na ciele, a nie na płótnie. Jak wpłynie to na twoje malowanie, gdy ciało się porusza, i jak możesz to wykorzystać na swoją korzyść? Warto zastanowić się nad tymi aspektami zanim przejdzie się do swojej pierwszej pracy.Aby uzyskać odpowiednie efekty warto zaznajomić się z naszym przewodnikiem jak stworzyć bodypainting krok po kroku.