Konturowanie twarzy bronzerem a nakładanie różu

Róż sypki

Róż jest jednym z tych magicznych produktów, które można szybko nałożyć, aby natychmiast rozjaśnić cerę. Zastosuj pudrowy róż po nałożeniu wszystkich produktów kremowych (takich jak krem BB, podkład i rozświetlacz). Wystarczy wylać trochę na pędzel do różu, strzepnąć nadmiar, uśmiechnąć się i zamieść niewielką ilość na jabłka na policzkach. Ewentualnie możesz również przycisnąć policzki gąbką do makijażu, jeśli naprawdę chcesz sprawić, by twoje policzki były zaróżowione. Zmiksuj kolor, rozjaśnij i nałóż wzdłuż szczytów kości policzkowych.

Róż kremowy

Kremowe formuły różu często występują w tubkach lub w sztyfcie (czasami nazywane „wielokrotnymi”). Można je nakładać za pomocą pędzli, gąbek lub, jeśli spieszysz się, palcami, aby uzyskać różowy blask w podróży. Użyj go jako ostatniego kroku podczas nakładania kremowych formuł (takich jak korektor lub podkład) i przed jakimkolwiek proszkiem. Możesz użyć szczoteczki z podwójnymi włóknami (tradycyjnie z dłuższymi białymi włosami i krótszymi czarnymi), aby uzyskać bardzo jasne wykończenie, lub po prostu użyć małej różowej szczotki. Następnie po prostu rozetrzyj i zmiksuj.

Krem do konturowania lub puder

Konturowanie twarzy bronzerem jest trudniejsze do opanowania niż rumieniec, ale kiedy opanujesz podstawy, możesz zdziałać cuda, subtelnie rzeźbiąc rysy twarzy. Kluczem jest lekkie nakładanie i stopniowe budowanie.
Zbierz palcami, gąbką lub pędzlem konturowym groszkową ilość kremu do konturowania; alternatywnie, jeśli używasz pudru konturowego, nałóż go lekko na pędzel. Celem jest strategiczne (i subtelne!) połączenie produktu z określonymi częściami twarzy, aby stworzyć cienie. Zazwyczaj są to wydrążone punkty, takie jak pod kośćmi policzkowymi, na skroniach, pod szczęką, a także obszary z boku nosa i wzdłuż linii włosów.

Konturowanie twarzy bronzerem

Miksuj i mieszaj i mieszaj, aż bronzer będzie wyglądał płynnie.
Bronzer służy do uzyskania ciepłego, całującego słońce blasku i jest nakładany na obszary twarzy, w których słońce naturalnie uderzyłoby w twoją skórę (pomyśl o czole, nosie i policzkach).
Podobnie jak w przypadku konturowania, należy nałożyć niewielką ilość (zetrzyj nadmiar przed aplikacją) na obszary, w których skóra ma tendencję do nasłonecznienia, np. policzki, nos i dotyk brody – wszystko za pomocą puszystego pędzla do twarzy.
W przypadku błyszczących formuł trzymaj się wyższych punktów twarzy, podobnie jak w przypadku rozświetlacza. Bronzery mają również cieplejsze, pomarańczowe lub czerwone odcienie, dzięki czemu idealnie nadają skórze efekt „świeżości z plaży”.

Rozświetlacz

Podobnie jak konturowanie twarzy bronzerem, rozświetlanie może subtelnie poprawić rysy twarzy i zapewnić skórze piękny, promienny wygląd. Ważne jest, aby zrozumieć: tam, gdzie kontur tworzy cienie, rozświetlanie robi coś przeciwnego, przybliżając podświetlony obszar.
Rozświetlanie jest nieco łatwiejszym zadaniem niż konturowanie, ponieważ możesz wybrać dowolną formułę, która pasuje do twoich potrzeb, w górne partie twarzy (głównie: szczyty kości policzkowych, na kości brwiowej, wzdłuż grzbietu nosa, na łuk wargi Kupidyna, wewnętrzne kąciki oczu i podbródek). Następnie, używając pędzla do twarzy, gąbki do makijażu lub palców, zdejmij go z najwyższych punktów twarzy (chcesz, aby policzki wyglądały na błyszczące, a nie mroźne). Choć konturowanie twarzy bronzerem, nakładanie różu na policzki i rozświetlacza wymaga dużo wprawy, warto, bo w ten sposób możemy poprawić kształt naszej twarzy.