Mały sportowiec – junior sport

Aktywność ruchowa jest bardzo ważna w każdym wieku, chociaż nie zawsze zdajemy sobie z tego sprawę, albo zwyczajnie się lenimy. Jako dorośli ludzie często wracamy do uprawiania sportu gdy zaczynamy mieć problemy zdrowotne, jednak w szkole bywa z tym różnie. Wiele osób stara się o zwolnienie z zajęć wychowania fizycznego. Natomiast małe dzieci uwielbiają ruch i zabawę na świeżym powietrzu, a dzięki temu nawet nie wiedzą, że trenują i to całkiem sporo, nawet jeżeli nie mają zbyt dużej przestrzeni. Pamiętajmy jednak, że te aktywność możemy wykorzystać i zadbać o ogolnosportowy rozwój dziecka zapisując je do akademii piłki nożnej czy na siatkówkę. Oczywiście jeśli mamy taką możliwość. Ale istnieje wiele innych sposobów na to, by nasz maluch był aktywny. A oto kilka przykładów na to jak to zrobić.

Zajęcia sportowe – junior sport

W większym miastach organizuje się zajęcia typu junior sport. Są to najczęściej zajęcia z piłki nożnej czy lekko atletyka. Dzięki tego typu spotkaniom dzieci uczą się nie tylko zasad gry, ale również współdziałania i rywalizacji. Do takiego małego klubu sportowego możemy zapisać już dziecko na etapie szkoły podstawowej czyli kilkulatka. Dodatkowe zajęcia, nawet te sportowe nie powinny jednak zajmować dziecku całego czasu wolnego, w końcu to tylko małe dziecko, które potrzebuje również czasu dla siebie.
Oprócz tego typu małych klubów piłkarskich czy sportowych są również spotkania rodziców i dzieci na których dziecko może naśladować ruchy mamy, gdy ta będzie ćwiczyć jogę czy medytować. Takie wspólne wyjścia wzmacniają więź między rodzicem a maluchem. Tego rodzaju kluby sportowe dla maluch pojawiają się już nawet w niewielkich miasteczkach, więc mogą z nich korzystać praktycznie wszystkie dzieci. Podobnie jest w żłobkach. Dzieci mają tam okazję nie tylko na zajęcia taneczne z opiekunami, ale również bardzo często mają zajęcia z karate czy już zupełnie innego typu (np. chemii).
Wbrew pozorom dzieci nie ograniczają współcześnie swojej aktywności tylko do zabaw na podwórku i biegania. Większe miasta mają do zaoferowania zamieszkały w nim maluchom rozwijać od małego swoje pasje i zdolności równocześnie znając o aktywny tryb życia. Poszczególne zajęcia na akademikach malucha pozwalają wykształcić u dziecka zamiłowanie do sportu i chęć uprawiania to, pomimo małej ilości czasu wolnego, którym dysponują. Pamiętajmy zawsze, że ruch to zdrowie i dzieci także powinny zażywać sportu na świeżym powietrzu bez względu na to czy są to zajęcia zorganizowane czy radosna zabawa.