Rodzaje sztucznych choinek, które idealnie sprawdzą się na Święta

W święta każdy zaopatrza się w choinkę. Obecnie na rynku jest bardzo szeroki wybór i ciężko się zdecydować na konkretny model. Rodzaj drzewka, kolor, wielkość, dekoracje – to wszystko można dopasować pod swoje indywidualne potrzeby i upodobania. Pierwszą rzeczą od której powinniśmy zacząć to podjęcie decyzji czy chcemy choinkę sztuczną czy żywą. Wbrew powszechnemu przekonaniu sztuczne choinki nie muszą być gorsze od tych żywych.

Zalety sztucznych choinek

Wybór sztucznej choinki wbrew pozorom wcale nie jest mniej ekologiczny. Jest to zakup na długi okres, ponieważ sztuczne drzewka można wykorzystywać nawet przez kilkanaście lat, podczas gdy żywe drzewka mogą szybko uschnąć. Odpowiednie przechowywanie choinki przedłuży jej ładny wygląd, sprawiając, że będziemy mogli się nią cieszyć przez naprawdę długi okres.

Kolejnym plusem przemawiającym za wyborem choinki sztucznej jest fakt, że możemy ją zamówić przez Internet bez większych obaw. Warto wybrać dobrą i sprawdzoną stronę, na której podane są dokładne wymiary, aby uniknąć ewentualnych rozczarowań.

Wybierając sztuczne drzewko bardzo istotna jest cena. Takie choinki są zazwyczaj sporo droższe od tych żywych, ale należy pamiętać, że jest to jednorazowy zakup na lata, a więc jest to dużo bardziej opłacalna inwestycja.

producent sztucznych choinek

Przewodnik po rodzajach sztucznych choinek

Przed dokonaniem zakupu warto zrobić porządne rozeznanie wśród dostępnych rodzajów. Na stronie internetowej http://choinki-online.com.pl/znajdziemy różne gatunki drzewek, a także warianty już udekorowane. Do wyboru mamy:

  • świerki – dostępny jest świerk kaukaski lub lodowy. To zdecydowanie najpopularniejszy model. Jest gęsty i ma krótkie igiełki, które nie są tak ostre jak w przypadku żywej choinki,
  • sosny – również bardzo popularny gatunek dostępny w wielu wariantach: białej, diamentowej, z szyszkami czy też z ostrokrzewem. Sosna jest równie piękna jak świerk, różnią się głównie kolorem, ponieważ sosna jest ciemniejsza,
  • choinka typu PE – najbardziej przypomina żywe drzewko. Jej barwy idealnie oddają rzeczywiste kolory natury. Jej igiełki wykonane są ze specjalnej gumy, a nie z folii pcv, dzięki czemu są mocne i miłe w dotyku. Wyglądają one bardzo autentycznie i trudno jest je odróżnić od tych naturalnych,
  • choinki na pniu – idealne rozwiązanie dla osób posiadających małe dzieci lub zwierzęta. Utrudni ona małym intruzom ściągnie ozdób, a jednocześnie nadal zapewni piękny, świąteczny klimat i … zmieści się pod nią więcej prezentów.
  • choinki ośnieżone – rewelacyjny wybór do nowoczesny wnętrz. Te białe drzewka stworzą w każdym pomieszczeniu niepowtarzalną, magiczną, zimową aurę.