Intymny problem – maść na żylaki odbytu

Maść na żylaki odbytu  czyli na hemoroidy, można dziś bez problemu dostać w każdej aptece bez recepty. Maści te zawierają różne substancje aktywne, których zadaniem jest szybkie przyniesienie ulgi i zlikwidowanie dokuczliwych dolegliwości. Maści dostępne na naszym rynku pozwalają szybko i w prosty sposób póz tv się tego białego problemu. A odpowiedni produkt spowoduje nawet całkowite ich wchłonięcie. Przede wszystkim musimy odpowiedzieć sobie na pytanie czym są żylaki odbytu.

Z czym mamy do czynienia

Hemoroidy czyli żylaki odbytu występują u każdego człowieka jako anatomiczne struktury naczyniowe położone w kanale odbytu. Jednakże bywają one często przyczyną różnych objawów chorobowych, do których zalicza się najczęściej: krwawienie, świąd w odbycie, wypadanie guzków krwawniczych oraz czasami ból związany z tworzeniem się w nich zakrzepów. Hemoroidy powstają z poszerzonych splotów żylnych górnych i dolnych żył okołoodbytniczych. Sploty te położone są podśluzówkowo w dolnej części odbytnicy oraz w kanale odbytu. W zależności od położenia hemoroidów.
Dzielimy je na:
wewnętrzne hemoroidy położone są pierwotnie powyżej linii zębatej;
zewnętrzne hemoroidy występują poniżej linii zębatek.
Oczywiście mamy na rynku bardzo dużo produktów przeciwdziałających temu problemowi. Te które działają najskuteczniej, jeśli zawierają tribenozyd i lidokainę, warto również kupować te zawierające wyciąg z kasztanowca. Do substancji skutecznych w zwalczaniu dolegliwości wywołanych przez hemoroidy należy też adrenalina, którą znajdziemy np. w maści Avenoc. Ma ona działanie obkurczające naczynia krwionośne.
Do głównych przeciwwskazań stosowania maści na hemoroidy jest uczulenie na substancję aktywną znajdującą się w preparacie. Kolejnym przeciwwskazaniem jest wiek – maści na hemoroidy nie powinny stosować dzieci poniżej 18 roku życia. Ponadto kobiety w ciąży i karmiące piersią przed zastosowaniem powinny skonsultować się z lekarzem.
Zanim pójdziemy do apteki po gotową maść na hemoroidy, warto najpierw wypróbować domowe sposoby. Wśród domowych metod radzenia sobie z hemoroidami należy wymienić np. zimne okłady, które zmniejszą ból. Warto spróbować również nasiadówki z rumianku, nagietka i kory dębu. Ulgę mogą też przynieść ciepłe, ale nie gorące kąpiele. Kolejnym sposobem naszych babć jest napar z liści orzecha włoskiego A nawet zrobienie z niego maści nakładane na bólach problem. Dzięki takiemu preparatów żylaki odbytu powinny zniknąć.
Pamiętajmy jednak, że leczenie za pomocą maści nie powinno trwać dłużej niż kilka czy kilkanaście dni. Jeśli po tym czasie objawy nie miną konieczna będzie wizytą u lekarza. W końcu to specjalista czasem może sobie poradzić z problemem jeżeli stanie się on już wyjątkowo spory i trudny do usunięcia domowymi sposobami. Dlatego tez warto wypróbować metody zarówno domowe jak i gotowe maści i czapki z apteki, zanim wybierzemy się do lekarza pierwszego kontaktu. Tak jak wskazaliśmy na początku tego artykułu problem ten jest znany od wieków i czasem lepiej odwiedzić lekarza zamiast niepotrzebnie cierpieć.