Niedobór elektrolitów. Picie wody – najważniejsza czynność

Woda w organizmie ważniejsza, niż jedzenie

Jak już wiemy, nasze ciało składa się w 70 % z wody, w takim przypadku musimy o to zadbać, aby go nawadniać, zwłaszcza upałami. Przeciętny człowiek powinien wypijać 2 litry dziennie, jednak to wszystko zależy od wagi człowieka, jego wzrostu, można to sobie nawet samemu wyliczyć. Niektórzy z nas to ignorując, czysto teoretycznie zapominając o wypiciu wody, zwłaszcza, gdy coś robią w pracy, czy też szkole. Jest jednak na to sposób, jeżeli o tym zapominasz, a nawet w przypadku, gdy nie przepadasz za piciem samej wody. Kiedy jesteś w jakimś pomieszczeniu, warto postawić sobie butelkę wody na stół, dzięki temu nie będziesz zapominać o tym, żeby ją wypić. Najlepiej kupić taką 2 – litrową, a nawet litrową, gdyż nawadnianie organizmu nie odbywa się poprzez samo picie wody, ale również jedzenie zupy itp. Albowiem, jeżeli nie przepadasz za tym, aby pić zwykłą wodę, zainwestuj w szklaną, przenośną butelkę, do której w każdej chwili możesz sobie nalać wody, soku itp. Nawet w momencie, gdy podróżujesz, idziesz na miasto, nie musisz się martwić o zakup wody, gdyż będziesz mieć ją zawsze przy sobie, a przy tym zaoszczędzisz! Co powiesz na to, aby zrobić domową lemoniadę, dodając do wody trochę mięty, plasterek cytryny, trochę cukru brązowego, który doda smaku? Może być również zwykły.

Elektrolity – bez nich nie dałoby się żyć

Na odwodnienie organizmu są najbardziej narażone osoby starsze, dzieci, oraz chorzy. Dla nich odwodnienie jest najbardziej niebezpieczne, w najgorszym wypadku doprowadzić nawet do śmierci. Dlatego tak bardzo istotne jest to, abyśmy nie mieli w swoim organizmie niedobór elektrolitów, które odpowiadają za przepływ wody między komórkami w naszym ciele. Elektrolity usprawniają nasz układ nerwowy i mięśniowy, dodatkowo regulują całą gospodarkę energetyczną. Dlatego, aby nie doprowadzić do stanu krytycznego naszego organizmu, istotne jest picie wody, które jest ważniejsze od jedzenia, bez którego wytrzymujemy kilka dni w porównaniu do wody.

Przyczyny i objawy odwodnienia

W przypadku, gdy w Polsce jest upał, tak jak obecnie, warto unikać wysiłku fizycznego, ponieważ nasz organizm szybciej traci więcej wody, przegrzewa się i osłabia, Jeżeli jest to konieczne, obowiązkowo zabierz ze sobą butelkę wody, która na bieżąco osłoni Cię przed odwodnieniem. Możesz również nabyć wirusa rota, Na wirusa nie są narażeni tylko dzieci, ale również dorośli. Do najczęstszych objawów takiego wirusa, należy: biegunka, wymioty i ból brzucha. Doprowadza do tego, że tracimy wodę, poprzez nadmierne pocenie się, a co za tym idzie, mamy coraz mniejszą liczbę elektrolitów w organizmie, dodatkowa gorączka, która również jest typowym objawem odwodnienia, może doprowadzić do stanów krytycznych, a nawet do śmierci. Również bardzo częstym problemem, zwłaszcza u młodzieży, jest głodówka, zwłaszcza ta, która jest podjęta przez samego siebie, bez konsultacji z lekarzem. Nie dość, że tracimy na wadze w szybkim tempie, to nagłe odstawienie ilości jedzenia, wody, może doprowadzić do osłabienia i odwodnienia. Dlatego warto zauważyć, ile szkód możemy sobie wyrządzić poprzez nieodpowiedzialność. Należy pamiętać o tym, by dużo pić, gdyż w innym wypadku będziemy mieć poważne problemy zdrowotne.