Domowe ćwiczenia na nogi. Ćwiczenia ujędrniające nogi i pośladki.

Ćwiczenia wykonywane w zaciszu własnego domu mogą skutecznie poprawić sylwetkę, jak również pozytywnie wpłynąć na kondycję i samopoczucie. Wiele z nich wykonywanych regularnie sprawi, iż figura będzie piękną, świeża i wyjątkowa. O co zadbać podczas ćwiczeń? Jakie ćwiczenia skutecznie ujędrnią i wyszczuplą nogi? Na co zwrócić uwagę podczas treningu?

Skuteczne ćwiczenia na dolne partie ciała

Domowe ćwiczenia na nogi bardzo pozytywnie wpływają na całą sylwetkę. Dzięki nim możliwe jest pozbycie się cellulitu, zbędnego tłuszczu, jak również nieprzyjemnego wyglądu. Odpowiednio przygotowany trening spowoduje wyszczuplenie nóg, rozbuduje tkankę mięśniową, a także poprawi wygląd skóry. Uda staną się silniejsze i jeszcze bardziej atrakcyjne.
Do najbardziej skutecznych ćwiczeń, które można wykonać w domu zalicza się:
– unoszenie nóg w pozycji leżącej – w zależności od stopnia zaawansowania osoby ćwiczącej można podnosić nogi zgięte w kolanach lub w pełnym wyproście. Podczas ćwiczenia warto podłożyć sobie wałek z ręcznika pod odcinek lędźwiowy placów tak, aby nie nadwyrężyć mięśni kręgosłupa. Ćwiczenie należy powtarzać w seriach po około 30 powtórzeń. Nogi mogą być unoszone naprzemiennie – scyzoryk lub równomiernie.
– przysiady – uginanie nóg z pozycji stojącej. Efektywne przysiady powinny być wykonywane do poziomu uzyskania kąta prostego pomiędzy udami a podudziem. Podczas ćwiczenia można ułożyć ręce na karku lub pozostawić wyprostowane przed sobą.
– unoszenie pośladków – z pozycji leżenia na plecach i oparcia na stopach, wznos pośladków do góry, wstrzymanie i powrót do pozycji wyjściowej. Ciało oparte na łopatkach i podeszwowej części stóp. Ćwiczenie należy wykonywać na macie treningowej lub kocu, w odpowiednio dobranej ilości powtórzeń.
– wykroki – z pozycji stojącej wypad jednej nogi w przód, przytrzymanie i powrót. Ruch ten można wykonywać z dodatkowym obciążeniem – tu można wykorzystać profesjonalny sprzęt treningowy lub wypełnioną piaskiem lub woda butelkę. Powtórzenia wykonywać na obie nogi.

Na co zwrócić uwagę podczas domowego treningu nóg?

Podczas przeprowadzania różnorodnych ćwiczeń warto zwrócić uwagę na sposób ich wykonywania. Ważnym elementem jest pozycja wyjściowa, tor wykonywania ruchu, a także pozycja końcowa. Wszystkie, nawet najdrobniejsze szczegóły, mogą wpłynąć na skuteczność działań i przyszłe efekty. Domowe ćwiczenia na nogi powinny być wykonywane w seriach, a sama Ilość powtórzeń powinna być dopasowana do stopnia zaawansowania osoby ćwiczącej.
W trakcie treningu warto uzupełniać płyny, pić dużo wody lub specjalnie przygotowane suplementy diety.