Zachowanie mężczyzn

Zachowanie mężczyzny wielu osobom może wydawać się o wiele łatwiejsze do rozszyfrowania niż zachowanie kobiet, które jest naładowane emocjami, a w związku z tym również nieracjonalnym działaniem. Według stereotypów mężczyzn o wiele łatwiej rozgryźć i zrozumieć. O wiele częściej kierują się oni logiką i są bardziej prostolinijni niż kobiety. Co jednak nie oznacza, że kobiety bez problemów odczytują proste komunikaty. Co oznaczają konkretne zachowania mężczyzn?

Jak rozumieć zachowanie mężczyzn?

Mężczyźni raczej nie owijają w bawełnę, ale nie jest tajemnicą, że wielu z nich ma problem z mówieniem o uczuciach. Zdecydowanie wolą je okazywać, a odczytywanie pewnych sygnałów może pomóc kobietom lepiej ich zrozumieć. Jeśli mężczyzna Cię kocha, zamiast powtarzać te dwa słowa w nieskończoność, będzie pokazywał, że zawsze możesz na niego liczyć, wspierał Cię w problematycznych sytuacjach i kibicował w kwestiach zawodowych czy związanych z Twoją pasją. Żywe zainteresowanie Twoimi sprawami, tym jak minął dzień oraz jak podobał Ci się wspólny wypad na weekend nie wynika z chęci kontrolowania Cię, tylko upewnienia się, że jesteś szczęśliwa i niczego Ci nie brakuje. Mężczyzna skonstruowany jest tak, aby działać zadaniowo. Jeśli jego celem jest uszczęśliwianie swojej kobiety i pewność, że między Wami wszystko jest dobrze, wtedy zadaje dużo pytań i jest skłonny do rozmów, które dadzą mu tę pewność.

Mężczyźni nie lubią narzekać

Mężczyźni nie lubią narzekać ani przepraszać za swoje uchybienia, za to wolą wziąć sprawy w swoje ręce i naprawić to, co źle funkcjonuje. Czasami zdarza się, że po sprzeczce z jego winy stanie się milczący i nieobecny, ale to zazwyczaj znak, że pracuje nad rozwiązaniem danej kwestii. Jeśli wróci z gotowym rozwiązaniem problemu czy próbą rehabilitacji, nawet jeśli nie padną słowa przeprosin, warto docenić jego starania. Z kolei jeśli mężczyzna czuje antypatię do któregoś z Twoich kolegów i zadaje dużo pytań na jego temat, to jasny sygnał, że jest zazdrosny i powinnaś zasygnalizować mu, że może czuć się całkiem bezpieczny. Lepiej nie mówić tego wprost, ponieważ poczuje się zdemaskowany i zawstydzony, ale okazać czułymi gestami i rzuconymi mimochodem słowami, które podbudują go jako Twojego mężczyznę.