Jaki wykonać makijaż do zielonych oczu?

Typowo zielone czy ciemnozielone oczy są powszechnie zwane kocimi oczami. Ten niezwykle piękny, naturalny kolor potrafi zaintrygować niejednego pana. Zatem wszystkie zielonookie panie powinny zawsze zadbać o dobór odpowiedniego makijażu. Jakie zatem cienie dla zielonych oczu są najbardziej odpowiednie?

Uwodzicielski makijaż do zielonych oczu

Ogólnie przyjmuje się, że na całym świecie zielone oczy posiada około czterech procent ludzi. Jest to zatem najrzadziej spotykany kolor oczu. Największe skupisko ludzi o tym kolorze tęczówki zamieszkuje Irlandię oraz Europę Północną. Osoby o tym kolorze oczu zazwyczaj mają kasztanowy lub rudy kolor włosów, ale nie stanowi to reguły.

Co prawda wiele pań nie docenia swych pięknych, zielonych oczu, a tymczasem kolor ten daje duże możliwości do tego, aby wykonać niezwykle uroczy makijaż. Dzięki precyzyjnie pomalowanym powiekom każda zielonooka kobieta potrafi zaskoczyć niejedną osobę swym pięknym oraz uwodzicielskim spojrzeniem.

Kobiety, które posiadają zielony kolor oczu mogą wybierać z niezwykle szerokiej gamy kolorystycznej powszechnie dostępnych na rynku kosmetyków i nie muszą martwić się, że będą wyglądać niekorzystnie. Jaki zatem makijaż zielonych oczu warto wykonać, aby prezentować się rewelacyjnie i przyciągnąć swym wyglądem niejedno męskie spojrzenie?

Makijaż oczy zielone a piękny wygląd

Wszystkie posiadaczki kocich, szmaragdowych, oliwkowych czy też typowo zielonych oczu mogą pozwolić sobie czasem na
szalony oraz niekonwencjonalny makijaż, który doda im mnóstwo uroku osobistego. Zielone oczy to bowiem takie, które pozwalają na większą kreatywność oraz ogromną swobodę w aplikowaniu makijażu.

Perfekcyjnie wykonany makijaż zielonych oczu powinien zawsze doskonale podkreślać naturalny odcień oczu oraz powinien być lekki oraz trwały. Zielonookie kobiety mogą eksperymentować z kolorami i cieni i w zupełności nie muszą obawiać się kontrastowych oraz intensywnych barw.

Zielone oczy jakie cienie warto wybrać?

Z zielonymi oczami niezwykle pięknie kontrastują radosne oraz kolorowe cienie do powiek. Panie o tym kolorze oczu mogą zatem pokusić się o łączenie różnorodnych barw, na przykład zielonego z różowym. Połączenie takie daje bowiem bardzo piękny, typowo wiosenny efekt.

Zielone oczy niezwykle pięknie wyglądają również wówczas, gdy zostaną połączone z cieniami w kolorze błękitu. Cudowny kontrast do kocich oczu stanowi także cienie w różnych odcieniach szarości. Warto z nimi wykonać makijaż smokey eye, który to potrafi doskonale wyeksponować zieloną tęczówkę oraz stworzyć niezwykle piękny kontrast.

Natomiast jeśli chodzi o ciemniejsze barwy to zielonookie kobiety mogą pokusić się o makijaż wykonany z pomocą intensywnego cienia brązowego lub czarnego. Niezwykłej elegancji potrafi zawsze dodać czarna kreska pociągnięta na górnej powiece eyelinerem. Sprawdzonym sposobem jest również obramowanie oka brązową lub czarną kredką. W takim makijażu niezwykle uroczo prezentują się kobiety o nieco ciemniejszej karnacji.

Niezwykle subtelnie na powiece zielonych oczu prezentują się także cenie w kolorze złota z połyskującymi drobinkami. Ponadto kobiety o zielonych tęczówkach mogą także pokusić się o pomalowanie powiek kolorem też białym, écru oraz brzoskwiniowym.

Warto zawsze pamiętać o tym, aby nigdy nie używać cienia zielonego o takim samym kolorze jak tęczówki oka. Kolor ten może bowiem zlać się
z powiekami i zamiast je podkreślić można otrzymać efekt przerysowania.

Pomadka – istotne dopełnienie makijażu

Dopełnieniem makijażu powinna być zawsze pomadka lub błyszczyk do ust. Może ona być w kolorze czerwieni czy różu w zależności od indywidualnych upodobań kobiety.

Warto zawsze pamiętać o tym, że gdy oczy są wyraziście podkreślone, wówczas lepiej sięgnąć po bezbarwny błyszczyk lub w odcieniu naturalnego różu lub brzoskwini.

Każdy profesjonalnie wykonany makijaż potrafi dodać zielonookiej kobiecie niesamowitego uroku, szyku oraz elegancji oraz sprawić, że poczuje się ona wyjątkowo.