- Szczoteczki soniczne do twarzy – codzienna pielęgnacja czy okazjonalne oczyszczanie?
- Wyjątkowe Kolekcje Mebli Drewnianych: Ponadczasowy Design dla Twojego Domu
- Internet Symetryczny: Ewolucja Łączności Cyfrowej w Dzielnicach Wrocławia
- Najlepsze Kosmetyki do Konturowania - Wydobądź Twoje Najlepsze Cechy z Użyciem Profesjonalnych Produktów
- Jak wybrać dentystę w Krakowie i nie tylko?
Tężyczka utajona – objawy, przyczyny. Cięższa choroba – niezbędny Twój wysiłek i chęć!
Przypadłość ciężka do odkrycia
Nerwy nie wpływają korzystnie na nasz organizm, ponieważ doprowadzają niektóre osoby do nerwicy, a co za tym idzie, pacjent jest obciążony jeszcze innymi chorobami, które nie są od razu zauważalne. Jednym z przykładów jest tężyczka jawna i utajona. Sama nerwica jest czymś ciężkim dla innych, ponieważ jej leczenie jest długotrwałe, a nawet kilkuletnie, a objawy przychodzą nagle. Poniżej dowiesz się czegoś więcej na temat tej przypadłości, a dokładnie tężyczka utajona objawy, tężyczka przyczyny.
Uspokój się, to Ci dobrze zrobi
To jest prawda, na początku społeczność uważa, że nerwy są czymś normalnym i zazwyczaj niczym groźnym. Jednakże, na dłuższy czas możesz doprowadzić do tego, że Twój organizm da o sobie znać, zaczynając od popularnej nerwicy, kończąc na tężyczce. Charakteryzuje się ona wzmożoną pobudliwością nerwowo – mięśniową. Możesz poczuć mrowienie, i drętwienie w dowolnej części ciała, występuje zwykle w okolicach ust, lub kończyn. Typowe są skurcze mięśni, a dokładnie twarzy, języka, rąk i stóp. W skrajnych przypadkach, tężyczka stanowi zagrożenie życia, dlatego niezbędne będą tabletki uspokajające i odpowiednie leki terapeutyczne. Chorzy na tężyczkę, skarżą się również na takie dolegliwości jak:
– kłopoty z pamięcią,
– zaburzenia nastroju,
– problemy ze snem (bezsenność, która jest bardzo częsta u pacjentów),
– lęki,
– kołatania serca,
– zaburzenia przewodu pokarmowego (np. kolki, wzdęcia),
– kłucia, bóle w klatce piersiowej
Taka duża ilość objawów, powoduje, iż pacjenci na początku tej choroby, nie wiedzą co się dzieje i chwytają się pomocy u różnych lekarzy, m.in.: kardiologa, neurologa, gastroenterologa, endokrynologa.
Jak sobie z tym radzić, jakie są przyczyny takiej przypadłości?
Choroba zaczyna się od wcześniej wspomnianych objawów, takich jak: mrowienie ust, do którego dołącza się wzmożone napięcie kończyn i twarzy. Niektórzy pacjenci skarżą się, że przypomina im to napad padaczki. Podczas takiego ataku, chory może zacząć ciężko i zbyt głęboko oddychać. Tężyczka dodatkowo daje o sobie znać w przypadku zaburzeń hormonalnych, Jej rozwój polega na tym, że mamy niedobór wapnia, m.in zaburzenia jelitowe, niewydolność nerek, czy też niedobór witaminy D, dlatego przy leczeniu tej przypadłości, jest niezbędne je dostarczenie, a przy tym zadbanie o odpowiednią ilość substancji odżywczych w naszym organizmie. Ze względu na burzliwy efekt napadu tężyczki, często jej leczenie odbywa się w warunkach szpitalnych. Pacjent przeważnie otrzymuje dożylne sole wapnia, aby zapobiec dłuższemu przebiegowi choroby, niezbędna jest odpowiednia diagnoza i dalsze leczenie, wyznaczone przez specjalistę. Tak jest w przypadku tężyczki jawnej, natomiast utajona ma łagodniejszy przebieg, która objawia się nadpobudliwością emocjonalną i skurczem mięśni, złe samopoczucie. Leczenie opiera się na zapewnieniu choremu odpowiedniej podaży witaminy D, oraz niezbędna jest również suplementacja magnezu. Efekty odpowiedniej terapii są zazwyczaj zauważalne po kilku tygodniach, w zależności od wieku pacjenta, który ma również na to wpływ. Jednak są takie osoby, które po kilkumiesięcznym leczeniu, nadal skarżą się na niechciane dolegliwości, w związku z tym jest to sprawa bardzo indywidualna, wszystko zależy od naszego organizmu i od podejścia do leczenia. W takim przypadku dobra będzie konsultacja z psychiatrą, który dołączy do terapii odpowiednie leki, które poprawiają Twoje samopoczucie i są częścią terapii.