Choroby i inne problemy. Szpotawość kolan występuje gdy…

Marzenie o prostych nogach.

Długie nogi lub też proste, marzeniem każdej nastolatki. Aby były one proste warto stosować ćwiczenie powodujące ich prostowanie. Wiele sposobów umożliwia uporanie się z niedoskonałościami, które czasami utrudniają życie. I tu prostym ćwiczeniem jest oparcie rąk na skrzyni lub ścianie i ciśnięcie z całej siły oporu masy ciała na nogi, które są postawione w rozkroku.
Inne problemy powodujące skrzywienie nóg mogą być powstałe z różnych przyczyn. Przyczyny to między innymi choroby, otyłość oraz zbyt szybkie naciskanie na roczne dziecko by już samo chodziło. Bardzo często można się spotkać z tym, jednak dziecko, które jeszcze pełza i cały czas przechodzi proces rozwoju musi go przejść w swoim rytmie, bez pomocy osób dorosłych. Naciskanie na mały organizm to zły nawyk. Choć i by można było wymienić wiele błędów popełnianych przez osoby starsze, które rozregulowują mały kręgosłup.

Choroby powodujące skrzywienie łydek.

Postawmy pytanie, jakie choroby powodują szpakowatość kolan? Ta szpotawość kolan występuje gdy kolana i łydki, jako dolna część nogi wykręca się tworząc literę O. I tu choroby, które odpowiadają za ten błąd to między innymi: choroba Bloubta, choroba Albrighta, choroba Pageta, Heinego Medina oraz tabes dorsalis.
Pierwsza z wymienionych chorób polega na tym, że piszczele są ustawione pod złym kątem. I tu występuje jałowa martwica kości. Druga choroba to Albrighta, która przenosi się genetycznie. Zwana jest również zespołem Mc’ Cunea – Albrighta. Ona pojawić się może podczas dojrzewania. Genem odpowiedzialnym za te problem jest tak zwany GNAS1. Trzecia z wymienionych chorób to Pageta, ma ona związek z kośćmi. Ogniskami głównymi tego schorzenia są czaszka, miednica oraz kręgi. Ale nie przeradza się ona w późniejszym stadium w nowotwory. Ostatnie dwie wymienione przyczyny to wirusowe zapalenie porażenie kręgów. I kiła układu nerwowego, wpływająca na korzenie tylne przy kręgosłupie.

Otyłość i jej skutki uboczne.

Otyłość to choroba nowoczesna, wpływająca negatywie na wygląd każdego człowieka. I przybiera ona różne pojęcia by niezbyt były u kąśliwe dla osób z nadwagą. Gdyż wiadomo, że nie zawsze jest to spowodowane spożywaniem pokarmów w dużych ilościach. A powoduje to zażywanie leków, których skutkiem ubocznym są kilogramy. Kilogramy te pojawiają się nagminnie, nie sposób zahamować tego efektu. Nadwaga potrafi wskoczyć do ponad 25 kilogramów. W ten sposób kilogramy na więcej powodują ciężar, który spada na nogi. Nogi dziecka lub dorosłego, które nie są wstanie udźwignąć z dnia na dzień wagi. I w ten sposób przechodzą w powolne kalectwo, czyli wyginają się. One zamieniają się w tak zwaną literę O. Zahamować to może kontrolowanie wagi oraz wizyta u lekarza specjalisty.
Podsumowując, problemy z kośćmi mogą zostać w pewnym stopniu zneutralizowane, wykryte we wczesnym stadium.