Syrop na katar dla dzieci

W okresie jesienno-zimowym nasze maluchy często łapie infekcje, w związku z tym każdy rodzic powinien być przygotowany na kaszel i katar u naszego malucha. Na rynku mamy całą gamę preparatów, które można stosować od określonego wieku dziecka. Najczęściej są to leki bez recepty i bez alkoholu stosowane niż u naprawdę małych dzieci. W końcu to syrop na katar dla dzieci. Bardzo często jest to syrop na bazie malin.

Domowe sposoby na katar u dziecka

Przy katarze u dziecka warto zastosować domowe sposoby, które szybko przynoszą ulgę: nawilżanie pomieszczenia w którym dziecko przebywa (a najlepiej całego domu), podawanie maluchowi napojów, stosowanie inhalacji, odciąganie wydzieliny z nosa czy wkraplanie do niego soli fizjologicznej. Te sposoby na pewno pozwolą maluchów trochę odetchnąć.
Jednak gdy przechodzimy do stosowania leków warto zwrócić uwagę na sposób podania leku oraz wiek dziecka, ponieważ może się okazać, że nasz maluszek jest jeszcze za młody na któryś z podawanych syropów. Według lekarzy specjalistów w przypadku dzieci poniżej 2. roku życia należy unikać stosowania dostępnych bez recepty syropów na przeziębienie, ponieważ mogą wywoływać objawy niepożądane. Poniżej 3. miesiąca życia można stosować preparat oksymetazolina w kroplach do nosa
Syropy kupowane w aptece należy ocenić pod kątem ich składów – nie powinny się w nich znaleźć na przykład barwniki i aromaty. Takie składniki mogą powodować działania niepożądane takie jak: wysypki, bóle brzucha czy biegunki. Lepiej postawić na produkty naturalne, dobrej jakości. A co jest wskazane? Do tych preparatów należą wyciągi z czarnego bzu, pelargonii afrykańskiej, owoców aceroli, werbeny, kwiatu dziewanny, siarczanu cynku. Nieco skracają one czas trwania i nasilenie objawów przeziębienia.U dzieci możemy też zastosować samodzielnie przygotowany syrop. Polecane są te z buraka lub cebuli i czosnku zasypanych niewielką ilością cukru lub miodu np. gryczanego. Ten ostatni zawiera glikozydy i wiele enzymów, a także minerały – między innymi siarkę, potas, magnez, wapń i fosfor oraz witaminę A, B, C i E, wzmacnia więc organizm i wspomaga w walce z chorobą i katarem. Oczywiście taki syropem trzeba też umiejętnie podać, ponieważ nasz maluch nie zawsze reagują na jego smak dobrze.
Pamiętajmy, że nasze chorujące dziecko nie jest tak cierpliwie jak my i nie możemy mu podać tych samych substancji, które my bierzemy. W końcu maluszek nie może otrzymywać większości pokarmowe, które przecież jedzą dorośli, a co dopiero leków. Dlatego tez dbajmy o zdrowie naszych dzieci A syropy najlepiej przygotowujemy samodzielnie na podstawie znanych nam roślin o których pisaliśmy już powyżej.
W otaczających nas roślinach tkwi magia i siła naszego zdrowia dlatego też warto zapoznać się i ich właściwościami, zamiast szukać gotowych rozwiązań w aptekach. Może się przecież okazać, że w ten sposób znacznie szybciej i skuteczniej wyłączamy przeziębienie niż za pomocą leków, które mogą jeszcze zaszkodzi. Właśnie dlatego warto zrobić na zimę chociażby sok z malin, który nie tylko smakuje ale również doskonale leczy jesienne dolegliwości.